İnatçı Yurttaşları Belediye Başkanı Uyardı: “Evlerinize Dönün”

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, koronavirüs salgını nedeniyle “Evde Kal” çağrısına uymayan vatandaşa anons yaptı. Akpolat, Kuruçeşme – Aşiyan Sahil şeridi boyunca günlük yaşantılarına devam eden vatandaşa evlerinize dönün çağrısı yaptı.

Koronavirüs salgınına karşı duyarlı olunması gereken günlerde, sıcak havayı gören vatanda, Beşiktaş sahil şeridini doldurdu. Kimi balık tuttu, kimi gezdi.

Koronavirüs salgını nedeniyle 65 yaş ve üstü vatandaşlara sokağa çıkmaya yasağı getirildi. Yetkililer tarafından vatandaşlara sokağa çıkmayın uyarısı yapılsa da 22 Mart Pazar günü sıcak havayı gören yurttaşlar, Beşiktaş sahil şeridini doldurdu. “Evde Kal” çağrısına uymayan vatandaşa, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat belediyeye ait anons aracından seslendi. Akpolat, Kuruçeşme- Aşiyan sahil şeridi boyunca vatandaşları evlerine dönmeleri için uyardı. Rıza Akpolat, kurallara uymayan yurttaşlara şöyle seslendi: “Değerli İstanbullular, Yeni koronavirüs salgını ile mücadele sürecinde, evlerinizden çıkmamanız kritik önem taşıyor. Lütfen hem kendiniz hem de sevdikleriniz için evlerinize dönün. Zorunlu olmadıkça evlerinizden çıkmayın. Her bir vatandaşımızın sağlığı, bizim için çok değerli. Bu sorumluluk hepimizin.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*